اقامت در گرجستان چگونه است : در این نوشته می خواهیم تا شما را با انواع اقامت در گرجستان آشنا کنیم و مطابق با جدیدترین قوانین گرجستان ، نحوه و چگونگی اخذ اقامت گرجستان را مفصل توضیح دهیم. پس اگر علاقمند به مبحث اقامت گرجستان هستید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اقامت در گرجستان چگونه است

اقامت در گرجستان چگونه است ؟ با بخش وبلاگ سامانه پرسش و پاسخ آناجورجیا در خدمت شما هستیم ……. در پاسخ بایستی بگوییم که انواع اقامت گرجستان عبارتند از :

۱ – اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

 

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک چگونه است : در این روش با خرید ملکی به ارزش حداقل صد هزار دلار آمریکا می توانید اقامت موقت گرجستان را اخذ کنید که معمولا در ابتدا یکساله داده می شود و سپس در صورتی که ملک در تملک شما بماند بصورت سالیانه تمدید خواهد شد.

اقامت در گرجستان چگونه است

اقامت در گرجستان چگونه است

بر طبق قوانین جدید اقامت گرجستان ، اقامت از این طریق به هیچ عنوان به اخذ شهروندی گرجستان منجر نخواهد شد.

منظور از خرید ملک شامل : ملک مسکونی ، اداری یا تجاری و زمین ( به غیر از زمین کشاورزی ) می باشد. لازم به ذکر است که زمین با کاربری کشاورزی در کشور گرجستان به نام تبعه خارجی نمی شود ، یعنی فروش زمین کشاورزی به شخص خارجی ممنوع است.

در روش اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، به سرپرست خانواده و کلیه اعضای خانواده سرپرست ( شامل همسر ، فرزندان زیر ۲۶ سال و پدر و مادر متقاضی ) اقامت موقت گرجستان ( اقامت یکساله ) تعلق می گیرد.

۲ – اقامت در گرجستان از طریق سرمایه گذاری

تعریف سرمایه گذار در قوانین جاری کشور گرجستان : سرمایه گذار شخصی است که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری می کند. اگر مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان کمتر از سیصد هزار دلار باشد ، به آن کارآفرین گفته می شود.

اگر سرمایه گذار حداقل مبلغ سیصد هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری کند به وی در ابتدا اقامت دائم گرجستان تعلق می گیرد. البته مبلغ سرمایه گذاری حتما بایستی بصورت مستقیم در گرجستان انجام شود و سپرده بانکی و سرمایه گذاری غیرمستقیم شامل اخذ اقامت دائم نمی شود.

انواع سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان : ۱ – سرمایه گذاری بواسطه خرید سهام یک شرکت فعال در گرجستان – ۲ – ثبت شرکت در گرجستان و تزریق سرمایه به شرکت شخص سرمایه گذار ( خرید میز ، صندلی ، وسایل اداری ، خرید ملک یا زمین بنام شرکت و ….. ) و …..

شخص سرمایه گذار پس از اخذ اقامت دائم گرجستان می تواند برای سایر اعضای خانواده خودش از طریق گواهی نسبت اقامت بگیرد.

۳ – اقامت در گرجستان از طریق تحصیل چگونه است

اقامت در گرجستان از طریق تحصیل چگونه است : در این حالت شخص متقاضی با ثبت نام در دانشگاه یا یکی از موسسات آموزش عالی گرجستان ، می تواند اقامت موقت گرجستان را دریافت کند.

اخذ اقامت گرجستان را به وکیل باتجربه بسپارید

اخذ اقامت گرجستان را به وکیل باتجربه بسپارید

در قوانین جاری گرجستان ، اقامت از طریق تحصیل به هیچ عنوان تبدیل به اقامت دائم یا شهروندی گرجستان نمی شود حتی اگر بیست سال هم تمدید شود.

برای اخذ اقامت از طریق تحصیل ، ثبت نام واقعی در دانشگاه و پرداخت شهریه الزامی است در غیر اینصورت هیچ مدرکی به متقاضی جهت اخذ اقامت از طرف دانشگاه داده نخواهد شد.

شرکت آناجورجیا با داشتن تجارب فراوان می تواند در زمینه تحصیل در گرجستان مشاوره رایگان ارائه دهد. اگر سوال بیشتری در زمینه تحصیل در گرجستان داشتید با مجموعه آناجورجیا تماس بگیرید.

۴ – اقامت در گرجستان چگونه است از طریق کاری یا کارمندی

اقامت کارمندی یا اقامت کاری گرجستان : در این حالت شخص متقاضی با استخدام رسمی در یک شرکت فعال در گرجستان می تواند در ابتدا اقامت موقت یکساله را دریافت کند و سپس با توجه به تمدید قراردادش بصورت سه یا پنج ساله اقامتش را تمدید کند.

در چند سال گذشته اخذ اقامت کاری گرجستان به صورت صوری بسیار رواج یافته است به گونه ای که برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و همچنین دلال ها و واسطه گرها با اخذ پول اقدام به انجام این کار می کنند.

پلیس گرجستان نیز به این موضوع پی برده است و در حال حاضر اخذ اقامت کارمندی گرجستان بسیار مشکل شده است به گونه ای که طبق قوانین جدید ، به ازای هر یک نفر کارگر یا کارمند خارجی در کشور گرجستان شرکت مورد نظر بایستی تراکنش مالی ۳۵ هزار لاری در سال داشته باشد.

بعنوان مثال اگر شرکتی در گرجستان بخواهد چهار فرد خارجی را استخدام کند ، به شرطی به آنها اقامت تعلق می گیرد که آن شرکت حداقل تراکنش مالی بانکی معادل ۱۴۰ هزار لاری در سال داشته باشد یعنی به ازای هر کارگر یا کارمند خارجی ۳۵ هزار لاری در سال. بنابراین با تصویب و اجرایی شدن چنین قانونی دیگر احتمال صوری اجرا شدن اقامت کارمندی یا کاری گرجستان کمتر می شود.

بر طبق قوانین جاری گرجستان اگر مدیران شرکت ثبت شده در گرجستان خارجی باشند نیز برای اقامت آنها ، شرکت مذکور بایستی حداقل ۵۰ هزار لاری به ازای هر مدیر در سال تراکنش مالی بانکی داشته باشد.

۵ – اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی چگونه است :

بر طبق قوانین جاری گرجستان ، هر شخصی که سرمایه گذاری کمتر از سیصد هزار دلار آمریکا در گرجستان انجام دهد ، به آن کارآفرین گفته می شود. هر چند که فقط میزان سرمایه گذاری مهم نیست و اشتغالزایی نیز در تعریف کارآفرین نقش بسزایی دارد.

اخذ اقامت در گرجستان چگونه است-نشان ملی گرجستان

اخذ اقامت در گرجستان چگونه است-نشان ملی گرجستان

بر این اساس شخص متقاضی اقامت از این روش ، با ثبت یک شرکت در گرجستان و استخدام یک حسابدار گرجی و همچنین مکان فیزیکی واقعی برای شرکت می تواند از این روش اقامت موقت یکساله در گرجستان را دریافت کند و سپس بر اساس تصمیم اداره مهاجرت گرجستان این اقامت می تواند سه ساله یا پنج ساله تمدید شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت با ما تماس بگیرید.

۶ – اقامت در گرجستان چگونه است از طریق ازدواج

اقامت در گرجستان چگونه است از طریق ازدواج : پروسه اخذ اقامت از طریق ازدواج در گرجستان بسیار سخت و پیچیده است. زیرا قبلا افراد زیادی بصورت صوری اقدام به این کار کرده اند و پلیس گرجستان نسبت به این موضوع خیلی سختگیری می کند زیرا بایستی مطمئن شود که ازدواج یک شخص خارجی با یک تبعه گرجی واقعی است.

اگر واقعا قصد ازدواج واقعی در گرجستان را دارید از این طریق اقدام کنید. تا پنج سال اول از زمان ازدواج فقط اقامت موقت گرجستان به شخص خارجی تعلق می گیرد و پس از پنج سال از گذشت ازدواج امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد ولی اخذ پاسپورت گرجستان از این طریق بسیار مشکل است.

یکی از شروطی که امکان اخذ شهروندی گرجستان از طریق ازدواج برای شخص خارجی را بالا می برد فرزند دار شدن از تبعه گرجی است. پس از پچه دار شدن و انجام آزمایش ژنتیک امکان دریافت شهروندی گرجستان بالا می رود ولی لزوما هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد. در این پروسه بایستی حتما از یک وکیل باتجربه استفاده کنید. آناجورجیا می تواند شما را در این راه کمک کند.

این بود خلاصه ای از مقاله ” اقامت در گرجستان چگونه است ” امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. البته روش های دیگری نیز برای اقامت در گرجستان وجود دارد که شامل برخی افراد خاص می شود که در اینجا کلیات انواع روش های اقامت گرجستان بازگو شد. در صورت داشتن سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا از طریق سامانه پرسش و پاسخ آناجورجیا ، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. با تشکر از همراهی شما.

۵/۵ (۲ Reviews)